Ödül Yapı Hatıra Ormanı Ağaç Dikimi - Ödül Yapı - Mutlu Başlangıçlara...

Ödül Yapı olarak bir sosyal sorumluluk projesi olan  Ağaç dikmek, Ağaç dikmeyi özendirmek adına Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü ve Kayseri Tema vakfının  destekleri ile Kayseri Orman müdürlüğünün bizlere Hatıra ormanı olarak tahsis ettiği  30 dönümlük araziye  Sedir ve Karaçam’dan oluşan  2000 adet ağacın ilk etapını Ödül Yapı Yönetimi, çalışanları, Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri ve Tema kayseri temsilciliği ile beraber dikildi.

Ağaç dikiminden önce Kayseri Orman İşletme Müdürü Özdal Yağan ağaçların yapısı, dikimi ve bölge hakkında bilgiler verdi.


Ödül Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Bozok 30 dönümlük hatıra ormanına ağacını dikerken buranın adına yakışır şekilde orman olmasın için çaba gösterceklerini belirtti.

Ödül Yapı Yönetim Kurulu Üyeleri Duran Güven ve Metin Demirel Hatıra ormanına ağaç diktiler.

Ödül Yapı Ormanına ağaç dikim etkinliğine destek veren Tema Kayseri Temsilcisi Abdul Kadir Dağlı ve gönüllüler bu tür etkinliklerin daha çok olmasını dilediklerini belirttiler.

Ödül Yapı Hatıra Ormanına ağacını diken Ödül Yapı Genel müdür Yardımcısı Muzaffer Kahraman

Orman yurdun hem süsü hem de gücüdür, Yani bir ülkenin doğal güzellik ve zenginlik kaynağıdır dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığının ev sahipliği yaptığı ve her yıl Ülkemizde 21 Mart’ta Dünya Orman günü ve Ağaç Bayramı olarak kutladığımız o günde Orman sevgisini bizlere hatırlatan Bakanlığımıza ve Kayseri Orman Bölge Müdürlüğüne, bundan 21 yıl önce ‘’Türkiye Çöl Olmasın’’ Sloganı ile yola çıkan, Toprak Dede olarak ta bilinen Sn, Hayrettin Karaca ve Yaprak Dede Sn, Nihat Gökyiğit’in öncülüğünde kurulan TEMA vakfına, gönüllü olarak çalışanlara, emeği geçen ve davetimize katılan herkese şükranlarımızı bildiririz.

Ödül Hatıra Ormanına Ağaç dikiminden sonra Pastırmacılar Parkında Mangalda sucuk partisi yapıldı

Etkinlikte davetliler aileleri ile birlikte günün keyfini çıkarttılar.